Jak dobrać obrazy do wnętrz?

Jednym z najczęściej zadawanych pytań do projektantów jest: „Jak wybrać odpowiedni obraz do wnętrza?”. Istnieje kilka wskazówek, dzięki którym dobierzesz odpowiedni element do konkretnej przestrzeni. Odpowiednie obrazy pomagają odwiedzającym zdefiniować osobowość właściciela domu i jego przestrzeń. Przydają się do łączenia niektórych elementów i stworzenia charakteru w domu czy mieszkania.

Do kuchni

Jednym z najczęściej zapomnianych pomieszczeń pod względem artystycznym jest kuchnia. Kuchnia jest często określana jako „serce domu” i w wielu przypadkach najczęściej używanym pomieszczeniem w domu. Nie ma wątpliwości, że sztuka musi być tu wkomponowana. Blaty lub przestrzenie nad szafkami to idealne miejsca na obrazy. Skłaniaj się ku mniejszym elementom, które uzupełniają, a nie przytłaczają przestrzeń. Zwykle wybieramy zabawne lub bardziej życiowe obrazki, które sprawiają, że się uśmiechamy i ułatwiają poranne wstawanie.

Do sypialni

Sypialnia jest miejscem odosobnienia, miejscem relaksu i obrazy powinny to odzwierciedlać. Najlepsze ściany dla sztuki w sypialni znajdują się bezpośrednio nad łóżkiem lub na ścianie naprzeciwko łóżka. Najlepsze są obrazy o dużej skali powinny być zawieszone na wysokości oczu. Najlepiej szukać abstrakcyjnych elementów o kojących kolorach lub tonach. Jeśli interesujesz się fotografią, najlepiej sprawdzają się krajobrazy lub nienasycone zdjęcia. Wykorzystuj minimalistyczne ramy aby skupić się na samym dziele sztuki, a nie na jego obramowaniu.

Abstrakcja / pixels / Anni Roenkae

Do domowego biura

Niezależnie od tego, czy pracujesz w domu, czy w biurze, sztuka to świetny sposób na personalizację przestrzeni i inspirację. Naszym ulubionym sposobem na to jest stworzenie galerii. Na początek potrzebujesz długiej półki, najlepiej umiejscowioną nad miejscem pracy lub w jego pobliżu. Następnie wybierz obrazy które cię inspirują i motywują do działania. Można łączyć różne rozmiary, duże i małe, więc możliwości są nieograniczone. Możesz mieć je wszystkie w podobnych ramkach, aby uzyskać minimalistyczny wygląd lub różne ramki, aby dodać trochę charakteru pomieszczeniu. Te elementy można obracać lub zmieniać, gdy się znudzisz, bez gwoździ.

Do łazienki

Łazienka to pokój, który często jest pomijany jeśli chodzi o dekoracje. Wybrana grafika powinna pasować do klimatu łazienki. Na przykład, jeśli jest to toaleta na parterze, warto zastosować ciekawsze i jaśniejsze elementy. Jeśli jest to główna łazienka, wybierz spokojniejszą lub spokojniejszą część. Obrazy łazienkowe świetnie prezentują się w parach, lubimy wybierać zestaw dwóch ułożonych razem lub obok siebie. Mogą to być dwa identyczne abstrakcyjne obrazy, z których jeden jest mniejszy, lub dwa takie same. Stałe miejsca dla tych dekoracji to nad toaletą, nad wanną (jeśli ją masz) lub nad wieszakiem na ręczniki/szlafroki.

Do salonu

Najbardziej idealnym pokojem do udekorowania obrazami i najczęściej najbardziej ozdobionym jest salon. Większość z nas odczuwa tutaj dużą presję, ponieważ jest to pokój, który większość Twoich gości zobaczy i w którym będzie spędzać czas. Wybór odpowiedniego obrazu ma kluczowe znaczenie dla prowokowania rozmowy i tworzenia atmosfery lub klimatu przestrzeni. Możesz zdecydować się na jeden duży lub na dużą galerię ścienną. Czasami musisz myśleć poza ramami. Sztuka nie musi być odbitką czy płótnem, czasami może przybierać inne formy. Sztuka nie musi być nudna, spróbuj znaleźć unikatowe dekoracje, które najlepiej odzwierciedlą twój charakter i osobowość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *