Trendy wnętrzarskie na 2022

Dwa ostatnie lata spędzone w domach nauczyły ludzi że mieszkanie musi być funkcjonalne i posiadać rozwiązania które nam się podobają i poprawiać komfort życia. Jak projektować swoje wnętrza będziemy w następnym roku? Poznaj kilka wiodących trendów jakie powinny występować w naszych domach i mieszkaniach.  

Odważne kolory i minimalizm

W nowym roku kolor będzie odgrywał dużą rolę w naszych wnętrzach. Projektanci wnętrz przewidują, że w 2022 roku prym będą wiodły dwa, skrajnie różniące się od siebie trendy – odważne, wibrujące kolorami wnętrza oraz minimalizm. Ludzie coraz więcej zwracają się ku alternatywom dla tradycyjnych neutralnych mebli gdyż cieplejsze kolory mogą pomóc ludziom stworzyć bardziej przytulne przestrzenie w których naprawdę można mieszkać. Wiele osób w nowym roku zacznie używać kolorów aby ogrzać swoje domy ale dalej w nurcie minimalizmu czyli bez zbędnych sprzętów czy dekoracji.

Intensywny kolor ścian / pixabay

Zieleń w wnętrzach

Moda na kolor zielony jest obecna od dawna jednakże w 2022 roku osiągnie apogeum. Subtelne i przygaszone tony zieleni wprowadzą do salonu kojącą i relaksującą atmosferę, natomiast głębokie, ciemniejsze odcienie nadadzą wnętrzom elegancji i szyku. Ludzie chcą, aby ich domy były świeże, ale nadal komfortowe, a zielony jest do tego idealnym kolorem, nie tylko w postaci dekoracji, mebli czy koloru ścian a po prostu roślin.

Zieleń we wnętrzu / pixels / Maria Orlova

Obłe kształty

Okrągłe lub owalne blaty i lustra, zaokrąglone krawędzie mebli, cylindryczne pufy, zakrzywione półki bez ostrych krawędzi, kule i wszelkie krzywizny z pewnością zajmą nasze wnętrza. Efekt obłych kształtów można także osiągnąć dzięki motywom i wzorom na ścianach, meblach czy dodatkach. Koła, fale i zawijasy wprowadzają do wnętrz pozytywną energię, spokój i naturalne piękno. Warto jednak uzupełnić je o kilka kontrastujących elementów. Niektóre dodatki z motywem prostych pasków, łamanych linii lub ostrych figur geometrycznych będą ciekawym i orzeźwiającym elementem.

Obłe kształty / pixels / Max Vakhtbovych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *