dekoracje ścienne

Motyw vintage i retro w ozdobach naściennych

Wydawać by się mogło, iż w dzisiejszych czasach Polacy doceniają przede wszystkim nowoczesność, gdy mowa o naściennych dekoracjach. Nie do końca jest to prawdą. Owszem, bardzo ją lubią i jest to dla nich motyw  bardzo ciekawy, jednak nie zapominają oni o także o tym, co nieco dawniejsze – lecz bardzo ciekawe. Dlatego właśnie ozdoby naścienne utrzymane w stylu vintage czy tez retro ostatnimi czasy cieszą się bardzo dużą popularnością wśród klientów. A fakt ten kompletnie nas nie dziwi!

Stare = modne!

Odniesienia do czasów dawniejszych widzimy coraz częściej. Jest to znak, że nie tylko nowoczesne egzemplarze mogą być przez mieszkańców naszego kraju wybierane. Okazuje się, że każdy jest  wstanie znaleźć dla siebie dokładnie taki modle, który będzie w stanie spełnić jego wyobrażenia o pięknie i wyjątkowości na poziomie światowym. Jakie egzemplarze vintage czy retro mieszkańcy naszego kraju wybierają najchętniej? Specjaliści  z branży aranżacji wnętrz to wiedzą!

Obrazy

Obrazy z nutką dawnej atmosfery sprawią, że zyskamy  w pomieszczeniu charakter przytulności – aż miło będzie w nim przebywać. Jeśli mówimy o konkretnych  printach, na pewno warto wspomnieć tutaj o motywach florystycznych, bo właśnie dzięki nim można sprawić,  że w pomieszczeniu zagości charakterystyczny klimat. Modeli tego typu jest coraz więcej, zatem na pewno każdemu uda się wybrać dokładnie taki, który  w pełni spełni jego wyobrażenia o pięknie. Innymi popularnymi motywami są na przykład: stare samochody, motocykle czy rowery. Polacy bardzo chętnie wieszają je nie tylko  w swoich pokojach dzienny, ale również w sypialniach, jadalniach, przedpokojach czy też kuchniach .Trzeba przyznać, że prezentują się one bardzo  stylowo!

Fototapety

Nie możemy nie wspomnieć także o fototapetach, bowiem modeli przedstawiających styl retro czy też vintage jest obecnie coraz więcej. Każdy  z nich jest inny, ale i zarazem każdy wyjątkowy. Wszystko wskazuje na to, że umiłowanie tego, co dawne, będzie nadal w naszym kraju szalenie popularne. I o to właśnie chodzi!